XX-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu

IMG_20220628_114827515

„20 lat minęło jak jeden dzień- Naprawdę? Kiedy? Jak i gdzie?” – zaśpiewali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu na uroczystej Gali zorganizowanej w Kampusie Wielickim z okazji XX-lecia funkcjonowania placówki. Obecnością zaszczyciły nas władze Powiatu Wielickiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, zaprzyjaźnione placówki, opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy specjalnie na tę okazję przygotowali przedstawienie artystyczne obrazujące życie w Domu, opowiadali o naszej codzienności oraz marzeniach. Marzenia należy mieć , gdyż motywują  do działania- a naszym obecnym  jest posiadanie miejsca, w którym realizowana będzie opieka wytchnieniowa , zostaną utworzone mieszkania treningowe oraz mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych.

W 2002 roku byliśmy pierwszą tego typu placówką w powiecie. Specyfika pracy i potrzeby osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin uległy zmianie, więc i my musimy pójść z postępem i rozwojem. Pomysł został zaszczepiony…co będzie dalej?!

W tym ważnym dla nas dniu nie obyło się bez podziękowań dla Zarządu Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”, które prowadzi placówkę, a także  dla władz i pracowników.

Podczas uroczystej Gali można było obejrzeć prace wykonane przez osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej w pracowni plastycznej, rękodzielniczej, stolarskiej, ceramicznej. Odbyła się również wystawa fotograficzna prac w ramach  projektu współfinansowanego ze środków Powiatu Wielickiego „Kultura w czasach izolacji- żywe obrazy z nutą cywilizacji”. Nadesłane prace  to dzieła placówek, które  otaczają na co dzień opieką
i wsparciem osoby niepełnosprawne. Zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Środowiskowych Domów Samopomocy w Brzeziu, Niepołomicach, Bochni oraz Tomaszkowicach. Środowiskowe Domy Samopomocy z Rdzawy, Muchówki, Śledziejowic i  Zagórzan otrzymały nagrody pocieszenia za wysiłek i zaangażowanie.

W miłej, wesołej atmosferze udało nam się spędzić całkiem sympatycznie wtorkowe przedpołudnie. Chodzi bowiem by w tym znamienitym dniu mieć przy sobie wyjątkowych ludzi, przyjaciół, osoby życzliwe i wierzące w nasz sukces. Życzymy sobie kolejnych pełnych jubileuszy w szczęściu, harmonii i radości z dnia codziennego.

Foto i autor: Ewelina Makowiecka-Sieńko

 

                         

            

               

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest