„Zakończenie wakacji  w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu”

nr 30

Jak co roku Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro dziecka”  współfinansowało usamodzielniający wyjazd do Trójmiasta dla uczestników  i opiekunów ze Środowiskowego Domu Samopomocy
w Brzeziu. Dla wielu osób było to pierwsze spotkanie
z morzem.   Wcieczka trwała cztery dni . Było plażowanie, kąpiele, zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie. Byliśmy w przepięknym Gdańsku , wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej , zwiedziliśmy Muzeum  II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Spacerowaliśmy po starówce odwiedzając piękne zabytkowe kościoły wsłuchując się w tętniące życiem i turystami miasto . Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem z Gdańska na Półwysep Helski, gdzie obejrzeliśmy pokaz treningu fok morskich, po czym wyruszyliśmy do Gdyni. Spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki , widzieliśmy zacumowane tam okręty muzea, czyli „Dar  Młodzieży”, „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”. Dzień zakończyliśmy spacerem po molo w Sopocie, gdzie każdy mógł spróbować wspaniałych lodów i gofrów.

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się na Westerplatte  gdzie w przededniu  rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom wojny. Zobaczyliśmy pomnik ku czci Obrońców tego miejsca, wysłuchaliśmy historii przekazanej nam przez przewodnika opowiadającego o heroizmie obrońców  i odwiedziliśmy cmentarz poległych żołnierzy. Będąc jeszcze na miejscu przeszliśmy na platformę widokową, gdzie pożegnaliśmy się z naszm pięknym morzem.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Nie zraził nas czterodniowy trud chodzenia, nie zraziła nas długa droga i już dziś zastanawiamy się, gdzie w przyszłym roku przywiedzie nas wiatr- na północ, wschód, zachód czy południe naszego kraju?…a może gdzieś poza nasze granice państwa? Czekamy z utęsknieniem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest